Çoğunlukla Karşılaştığımız 5 Web Tasarım Trendi

'Webmaster Genel' forumunda ilhan tarafından 4 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. ilhan

  ilhan New Member

  Gizli ana menüler. Brian Hoff Design’ın yeni sitesi bunun için güzel bir örnek olarak karşımızda. Sitesinin sağ üstüne yerleştirdiği hamburger şeklindeki ikonuyla gizli menü, ziyaretçi üzerine tıkladığı zaman hareket ediyor.
  Kaydırmalı-göndermeli uygulama benzeri menüler. Responsive web tasarım bir süredir buralarda. Yakın zamana kadar, çoğu tasarımda önemli kabul edilen şey, sitenin masaüstü cihazlarda harika görüntülenmesi, mobil cihazlar ve tabletlerde de idare etmesiydi..Bu hamleyle, mobil cihazlarda doğru çalışan tasarım unsurlarını görmeye başlıyoruz ve bunu site genişliğine uyguluyoruz.
  Çok büyük yazılar. Büyük yazılar, 2015 için ziyaretçilerin sayfada en çok dikkat çeken şey olan en büyük yazılara bakma alışkanlıklarından faydalanma düşüncesiyle sayfaların görsel hiyerarşisini artırmanın anahtar yöntemlerinden biri olacak gibi.
  Site tasarımını enine ortalı olacak şekilde ayarlamak O “sabit genişlik” trendi modern bir yolla tekrar hayata dönmeye çalışıyor gibi görünüyor. Siteler ve onların görüntü alanının diğer tarafında bütün yolu takip eden içerik bölümleri yerine, bazı siteler maksimum genişlik ve içeriklerinin görüntü alanının merkezine sabitlenmiş olmasını tercih ediyor.
  Performans ve hız. Site tasarımcıları ve geliştiricileri, sitelerinin ağırlığı ve kullanıcıları ile nasıl bir etkileşim oluştuğu hakkında gün geçtikçe daha da fikir sahibi oluyorlar. Responsive web tasarım bu kaygılara ışık tutabilmek için yardım ediyor. Yavaş internet bağlantısı (mobil bağlantı ya da ev internet servis sağlayıcıları) ve cihaz tipi gibi şeyler tasarımcı ve geliştiricileri dosyalarının ve sitelerinin boyutlarına, farklı internet hızlarında sitelerinin nasıl hızlı yükleneceğine ve sınırlı veri planları gibi konularda kendi durumlarına dikkat etmeye yönlendiriyor.rnrnÖnümüzdeki yıllarda kurulacak çoğu yeni site tasarımında daha hızlı ve gecikme süresi olmaksızın daha pürüzsüz bir performans sağlama üzerine kararlar alınırsa hiç de sürpriz olmaz.
   
 2. tamirciniz

  tamirciniz New Member

  Güzel bir makale olmuş ellerine sağlık hocam
   

Bu Sayfayı Paylaş